Повечето хора са чували, а някой и виждали каква цензура има в Китай – брутална. Строг комунизъм върлува в държавата от десетилетия, толкова строг, че дори сила като Google явно не може да се пребори с неговото влияние. Според анонимен източник на China Business News, една от най-големите интернет компании в света може да затвори всички свои подразделения в Китай на 10 април. За момента това е само слух, но според позованата от източника информация, Google може да обяви официалното си оттеглянето от Китай днес.
Тъй като главният щаб на компанията се намира в САЩ, ако се появи официална информация по въпроса, най-вероятно ще разберем около полунощ или в ранните часове на утрешния ден. Толкова голям скандал няма как да не се проследи, така че очаквайте повече информация, когато се появи такава… ако изобщо се появи.
чрез Bloomberg; снимка: Wikipedia
*НОВА ИНФОРМАЦИЯ*:
Всичко вече е официално. Google тотално спря търсенето на Google.cn – отварянето на URL води до пренасочване към google.com.hk, където от компанията съобщиха, че предлага търсене на китайски, без каквато и да била цензура. По-интересното е, че Google няма да напусне окончателно Китай, а ще запази останалите си звена, включително тези продажбите и за разработването на нови услуги.
Източник: Official Google Blog
Вижте още:





